Oferowane przez nas obuwie Wallin zostało zaprojektowane z udziałem specjalistów z dziedziny ortopedii, podiatrii oraz podologii. Te unikatowe konstrukcje wykorzystujące innowacyjne materiały i technologie zapewniają:            

- doskonały rozkład obciążeń części podeszwowej stóp zarówno w chodzie jak i w obciążeniu statycznymj
- możliwość zaopatrzenie użytkownika w indywidualne wkładki ortopedyczne dzięki wymiennym podwkładkom
- konstrukcję podeszwy wykonaną wg zgłoszonej do opatentowania technologii Wallim MPR
- pokrycia butów z najwyższej jakości skór lub materiałów hypoalergicznych
- brak elementów mogących urażać skórę stóp w obszarach narażonych na otarcia
- najwyższą jakość wykonania m.in. szycie zamiast klejenia, skóry nappa, nubuk, nierozwiązujące się sznórówki, itd.
- bardzo dobry design, a także różnorodność wzorów i kolorów

Technologia maksymalnej redukcji nacisku zapewnia także zmniejszenie obciążenia stawu skokowego i stawów stopy, użytkownicy odczuwają naturalną ulgę przy bólach szyi i pleców, poprawia się amortyzacja okolic bioder i kolan, wyraźnie daje się także odczuć stabilność każdego kroku.

Koniecznie musimy podkreślić, że obuwie duńskiej firmy Wallin wykonywane jest ręcznie z niezwykłą starannością i dbałością o każdy element konstrukcji. W ofercie znajdują się dwa typy podeszwy, które różnią się wagą, poczuciem komfortu oraz przeznaczeniem. O jakości wykonania świadczą poniższe zdjęcia detali.

Podeszwa Flex, polecana w profilaktyce, jest wykonana z jednego rodzaju materiału, lżejsza i bardziej elastyczna niż podeszwa Mover zalecana przy korekcji ustawienie kości stępu.
Podwkładka wyścielająca wnętrzne buta zbudowna jest z pianki ostrukturze komórkowej, która sprawie, że stopy pozostają suche i dobrze wentylowane. Wkładki są antybakteryjne- posiadają certyfikaty możiwego kontaktu z nieosłonięta skórą. System komfort dzięki amortyzacji zapobiega zmęczeniu stóp, a pianka utrzymuje swoje właściwości i kształt przez bardzo długi czas.
 Pod wkładką Wallin znajduje się tzw. podwkładka dzięki której można regulować ilość potrzebnego miejsca w bucie. Obie wkładki można oczywiście wyjąć i zastąpić swoją ulubioną wkładką ortopedyczną lub zrobioną na zamówienie. 

Do góry Przejdź do strony głównej